top of page

Bakım & Temizlik Rehberi

 

"Hiçbir mücevher asla bozulmaz, her zaman temizlenebilir ve takılmaya devam edilebilir, eğer ona gereken özeni gösterirsek…"

Mücevherlerin de nefes almaya ihtiyaçları vardır, birarada saklanan mücevherler daha hızlı kararır ve çizilirler. Bu sebeple mücevherlerinizi Gossef’in size tasarımla birlikte ilettiği orijinal ambalajında muhafaza etmenizi öneririz.

Takılar doğrudan güneş ışığı, nem ve aşırı sıcak ve soğukla ​​temas ettiğinde kararır. Mücevherlerinizi su, sabun, parfüm veya kozmetik ürünlerin doğrudan temasından uzak tutmanızı öneririz.

Mücevherleriniz suyla veya herhangi bir kimyasalla temas ederse, nazikçe kurulamak için kuru bir yumuşak dokulu bez veya havlu kullanmanızı tavsiye ederiz.

Makyaj, güzellik ürünleri ve parfüm uygulamadan önce ve sonra tüm mücevherlerinizi çıkartarak kimyasal teması engellemiş olursunuz. Bu tarz günlük kullanımda karşılaşılabilecek kimyasallar (güzellik malzemeleri, ev temizlik malzemeleri, havuz suyu gibi) mücevherlerinize zarar verdiklerinden bu konuya hassasiyet göstermenizi tavsiye ederiz.

Care & Cleaning Guide

"No jewel ever deteriorates, it can always be cleaned and worn, if we give it due care..."

Jewels also need to breathe, jewelery stored together will darken and scratch faster. For this reason, we recommend that you keep your jewelery in the original packaging that Gossef sent you with the design.

Jewelry darkens when in contact with direct sunlight, humidity, and extreme heat and cold. We recommend that you keep your jewelry away from direct contact with water, soap, perfume or cosmetics.

If your jewelry comes into contact with water or any chemicals, we recommend using a dry soft cloth or towel to dry it gently.

By removing all your jewelry before and after applying make-up, beauty products and perfume, you prevent chemical contact. We recommend that you be sensitive to this issue as chemicals (such as beauty supplies, household cleaning materials, pool water) that can be encountered in daily use can damage your jewellery.

ambalaj.jpg
bottom of page